Wyniki konkursu HIPOKRATES 2017

Wyniki konkursu HIPOKRATES 2017

Mamy przyjemność ogłosić, że zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii Przyjazna Placówka Roku 2017! Natomiast dwa 2gie miejsca w kategorii: „Lekarz Rodzinny Roku 2017” (HALINA FRĄCZEK) oraz „Stomatolog Roku 2017” (KATARZYNA SUCHOROWSKA). HIPOKRATES 2017 jest organizowany przez redakcję „Dziennika Zachodniego” we współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach oraz Polskim Towarzystwem Wspierania Przedsiębiorczości – organizatorem III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Jesteśmy niezmiernie dumny z kadry jaką posiadamy to dzięki niej zdobywamy zaufanie wśród pacjentów. Naszym Pacjentom bardzo dziękujemy za wszystkie oddane głosy, które są dla nas dowodem Waszego zaufania i docenienia pracy jaką dla Was wykonujemy.

Czytaj więcej
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Od 1 października 2017 roku, nasze centrum medyczne nadal będzie pełnić usługi nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Od godziny 18.00 do 8.00 rano dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy, ubezpieczeni pacjenci będą mogli skorzystać z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w dowolnym punkcie medycznym, który ma podpisaną umowę na świadczenie usług. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są bezpłatne. Zwracamy również szczególną uwagę na różnicę między nocnym dyżurem (który pełnimy), a pogotowiem: pogotowie zostaje wzywane jedynie w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia, nocna oraz świąteczna opieka jest wzywana w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, który nie ma objawów...

Czytaj więcej
Czynnik wzrostu

Czynnik wzrostu

Podajemy czynnik wzrostu. PRP/ Autologiczny żel płytkowy/Osocze bogate w czynnik wzrostu lub Autologiczny koncentrat płytkowy. Krwinki płytkowe uwalniają 7 podstawowych czynników wzrostu odpowiedzialnych za procesy gojenia. PRP jest autologiczną i bezpieczną forma terapii. O kwalifikacji pacjenta do zabiegu PRP decyduje każdorazowo lekarz. Na czym polega: Pobiera się od pacjenta 8cm krwi z żyły (oznacza to brak powikłań związanych z infekcją wirusami oraz brak reakcji uczuleniowych). Co równie ważne, także później pacjentowi podawany jest jego własny materiał biologiczny, a nie sztucznie otrzymane substancje. Pobrana krew zostaje wirowana 6 minut 3000 obrotów, w czasie której dochodzi do separacji czerwonych krwinek osocza i...

Czytaj więcej
Nowość – rezonans magnetyczny

Nowość – rezonans magnetyczny

Nasza placówka była pierwszym ośrodkiem medycznym w Polsce, w której uruchomiono ten nowoczesny typ aparatu. Posiadamy najnowszej generacji system rezonansu magnetycznego – Signa Creator. Jest to platforma o polu magnetycznym 1.5T, wprowadzona na rynek w roku 2015. Nasza placówka była pierwszym ośrodkiem medycznym w Polsce, w której uruchomiono ten nowoczesny typ aparatu.

Read More
Nowa poradnia nefrologiczna

Nowa poradnia nefrologiczna

Poradnia Nefrologiczna skupia się na badaniu, rozpoznawaniu i leczeniu chorób nerek. W odróżnieniu od urologii, nefrologia skupia się na leczeniu nieinwazyjnym (tzn. nie wymagająca pobytu pacjenta w szpitalu). Lekarz z tej dziedziny najczęściej zajmuje się przewlekłymi i nawracającymi schorzeniami nerek.

Read More